Şiir Kenti

Arafların Arafları

Arafların arafları… O da ne? Son dönem duygu akımlarının yeni temsilcisi.. Arafçılar..

Arafçılar.. Duygu dünyalarında her şeyi abartmaya başladılar.

Araf, insan adı verilen  varlığın iki tercih hakkından bir tanesini seçmeye mecbur kaldığı bir dönemde seçmedikleri tercihlerden dolayı nötr kaldıkları dünyaya verilen addır.

Arafçılar ise, iki tercih hakkı varken, olmayan üçüncü tercih hakkını seçenlerdir. Yahut hiçbir şeyi seçemeyenler..

Neden mi böyle bir konu ve böyle bir yazı?

Sevgili Dostlar,

Ben arafçılara çok kızgınım. Bu yazı ise onlara kızgın oluşumun serafonisi… Biliyorum, bazen siz istemesinizde itilafta (arafta) kalmaya mecbur kaldığınız/ kalacağınız dönemler olacaktır. Bir seçeneği seçerken size diğer seçenekte cazip gelmeye başlayacaktır. Ve bu yüzdende hiç seçmemeyi yeğleyeceğiniz dönemler olacaktır. Benim söylemek istediğim can alıcı nokta da tam bu işte: “Birini seçecekken neden diğeri var diye ondan vazgeçmek sonrasında ikisini de seçmemek, nötrleşip geri çekilmek.”

Bunu kendi ruh dünyanızın tasviriyle ana göre yorumlama yahur nötr kalıp strateji üretmek olarak tasvir ediyorsanız, bence yanlış kanı. Çünkü araf denen kuytu çukurda boğulmakta var. Bunu günümüz insanların önce nötrleşip sonrasında vazgeçiyor oluşlarına dayanarak söylüyorum. Birini tercih etmek ikisini de tercih etmemekten daha iyidir.

Sadece dile getirilmek istenen bir serafoni..

Berna ÖNER

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.